GAP TURU

Başlangıç Tarihi : 31.08.2022 (2 GECE 3 GÜN)

Foto Galeri

GAP TURU

GAP TURU

GAP TURU ( MEZAPOTAMYA'YA YOLCULUK )

MARDİN / MARDİN MÜZESİ / ULU CAMİİ / PTT BİNASI / ŞEHİDİYE CAMİİ / SABANCI KENT MÜZESİ/ DARA ANTİK KENTİ / KASIMİYE MEDRESESİ 

 • yolculuğumuzdan sonra açık hava müzesini andıran güzel şehrimiz Mardin'e varıyoruz. Burada alacağımız serpme kahvaltımızın ardından tarihi şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Yöresel ürünleri alabileceğimiz Artuklubey Kuruyemiş ve Kahve mağazasına giderek alışverişlerimizi (Badem şekeri, Zafran çayı, Dibek kahvesi, vsr..)  yapıyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni panoramik olarak gördükten sonra Sabancı ailesi tarafından açılan Sabancı Kent Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, ilginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kentine yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes Antik Kentini anımsatacaktır. Dara Antik kent gezimizin ardından Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Kasımiye Medresesi,  günümüzün son gezi durağı olacak. gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: mardin de alınacak olup tur ücretine dahildir.

  Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

  Konaklama: Yay Grand Otel, Vb.

  Rota: Mardin Çevre Gezileri (40 km)

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 40 km

  Otele Giriş Saati: 18.00

 

 • ŞANLIURFA / BALIKLI GÖL / HZ. İBRAHİM MAGARASI VE MAKAMI  / GÜMRÜK HAN / SIRA GECESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Halil-ül Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Eşkıya filminden de anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da vereceğimiz çay molası sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız akşam yemeği sonrasında Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi eğlencesine katılabilirler. (Ekstra Kişi Başı 60 TL)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Mardin Ebrar Sofrası: Serbest Menü Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Dedeman Otel, Hilton Garden İnn Otel, Harran Otel, Grand Urfa Otel, Nevali Otel Vb.

Otele Giriş Saati: 18.30

 • GAZİANTEP / ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ / GAZİANTEP KALESİ / TAHMİS KAHVESİ / BAKIRCILAR ÇARŞISI / BAHARATÇILAR ÇARŞISI

Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz. İlk olarak sular altında kalan Zeugma antik kentinden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz Gaziantep Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'ne ulaşıyoruz. Buradan da yolumuz üzerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz bakırcılar, yemeniciler,  baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz.HALFETİ TEKNE TURU İLE TURUMUZU NOKTALAMIŞ OLUYORUZ.…BİR SONRAKİ RAMAZAN AYHAN TURİZM ORGANİZASYONUNDA BULUŞMAK DİLEĞİ İLE HOŞÇAKALIN…

Dahil olan hizmetler

 • Sabah kahvaltı
 • Halfeti tekne turu
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 •  Araç içi açık büfe ikramlar
 • 1618 nolu zorunlu seyahat sigortası
 • 2 akşam yemek
 • Sıra gecesi
 • 2 gece otel konaklaması

 

Dahil olmayan hizmetler

 • Öğle yemekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Extra organizasyon ve harcamalar

Genel Şartlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)


ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.


Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

Konsept Özellikleri

Konum

KONYA / KARAMAN / EREĞLİ

Harita Bilgisi

https://goo.gl/maps/8oSNZnp3qZa4Fn217

Tur Fiyatı

800 ₺

Rezervasyon Yap

Tur Bilgisi

 • Başladığı Yer : KONYA / KARAMAN / EREĞLİ
 • Tur : GAP TURU
 • Tarih : 31.08.2022

Tur Programı Yazdır

Sosyal Medyada Paylaş

Bilgi & Rezervasyon Hattı

Hemen Arayın

0 850 304 42 23

0 338 212 01 93

0 542 512 42 23

Copyrights © 2019 Ramazan Ayhan Turizm. All Rights Reserved