ESKİŞEHİR VE ODUN PAZARI TURU

Başlangıç Tarihi : 12.06.2021 (GÜNÜBİRLİK)

Foto Galeri

ESKİŞEHİR VE ODUN PAZARI TURU

ESKİŞEHİR VE ODUN PAZARI TURU

ESKİŞEHİR TURU

sabah'ın ilk ışıkları ile beraber eskişehir ulaşıp kahvaltımızı restaurantta alıyoruz.Tarihi değerleri ve Porsuk Çayı’nın yanı sıra son yıllarda gelişmişliği ile dikkat çeken Eskişehir’de gezilebilecek pek çok yer var. Şifalı suları, tarihi eserleri, Porsuk Çayı, parkları, yöresel lezzetleri, müzeleri ve modern görünümü ile Eskişehir sizi kendine hayran bırakacak. Eskişehir’deki yerleşimin tarihi taş devrine kadar uzanıyor. Hititler, Eskişehir merkezli büyük bir uygarlık kurmuşlar ve efsanelere konu olan ünlü Frig kralı Midas Eskişehir’de yaşamış. Şehrin güneybatısında yer alan Yazılıkaya’da Midas döneminden kalma üstü yazılı, kaya anıtlar var. Persler, Lidyalılar, Makedon kralı Büyük İskender, Roma İmparatorluğu, Bizans, Selçuklular ve Osmanlı’nın egemenliğine giren Eskişehir tüm bu uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri sayesinde üniversite şehri olarak bilinen ve pek çok öğrencinin yaşadığı şehir son derece gelişmiş. Eskişehir’e gittiğinizde her anlamda farklı bir havaya bürünmüş son derece modern ama bir o kadar da tarihi bir şehirle karşılaşacaksınız. Eskişehir’in simgesi haline gelen Porsuk Çayı şehri ortadan ikiye bölüyor. Etrafında pek çok cafe barındıran Porsuk Çayı’nın kıyısında çayınızı yudumlayarak güzel manzarayı seyredebilirsiniz. Ancak Eskişehir’e gittiğinizde Porsuk Çayı’nı sadece görmekle yetinmeyin mutlaka gondol ya da bot gezisine çıkarak şehrin manzarasına bir de suyun üstünden tanık olun. Eskişehir’in sevgi ve aşk şehri olduğunu simgelemek için Porsuk Çayı üstünde oluşturulan Aşk Adası ise gezmek için alternatif bir seçenek. Eğer geziye eşinizle birlikte çıktıysanız bu adaya giderek bir kütüğün üzerine plaka ile eşinizin ismini çakabilir ya da nikah tazeleyebilirsiniz. Tarihi taş devrine kadar dayanan Eskişehir’de gezilecek pek çok tarihi eser de mevcut. Bunlardan en önemlisi Odunpazarı Evleri. Odunpazarı Evleri, şehrin ilk yerleşim yeri olan Odunpazarı semtindeki Osmanlı zamanından kalma tarihi evlerdir. 19. yüzyıl mimarisini yansıtan Odunpazarı evlerine gittiğinizde Türkiye’nin ilk cam müzesini ve dünyanın tek lüle taşı müzesini de mutlaka ziyaret edin. Eskişehir’e gittiğinizde ziyaret edebileceğiniz diğer tarihi yerler: Kurşunlu Cami, Seyyit Battal Gazi Külliyesi, Şeyh Edebali Türbesi, Yunus Emre Külliyesi ve Türbesi ve Frigler döneminden kalan yazıtların bulunduğu Yazılıkaya. Eskişehir’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de Sazova Park. Özellikle çocukların son derece ilgisini çeken Sazova Park’ta Kalyon(Korsan Gemisi) ve Masal Şatosu’nu gezebilir, yapay gölette su kayağı yapabilirsiniz. Ayrıca Sazova Park’ta Türk mühendislerin çabaları ile yapılan %100 yerli ilk Türk arabası Devrim’i de görmek mümkün. Parkları, tarihi eserleri, Porsuk Çayı, farklı atmosferi ve birbirinden güzel yerel lezzetleri ile Eskişehir hoş bir hafta sonu seçeneği. Kültür turları kapsamında güzel hatıralar ile dolu unutamayacağınız bir Eskişehir Turu için ramazan ayhan tur’u tercih edin.

Genel Şartlar

tura katılacak misafirlerimizin tur tarihinden 48 saat öncesine kadar koşulsuz iptal iade hakları bulunmaktadır...

turumuza katılacak misafirlerimizin bol bol fotoğraf çekebilmeleri için şarj aleti veya pil ,yürüyüş ayakkabısı ve son olarak sağlık bakanlığının yasakladığı otobüslerde ve toplu taşıma araçlarında kulaklık dağıtılmaması sebebi ile siz değerli misafirlerimizin araç içerisinde koltuk arkası tv olanağımızdan faydalanabilmeleri için şahsi kulaklık bulundurmanız ricadır...

DAHİL OLAN HİZMETLER

SABAH KAHVALTI

ÖĞLE YEMEK 

ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

REHBERLİK HİZMETİ

ACENTA REFAKATİ

SEYAHAT SİGORTASI

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

AKŞAM YEMEK 

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

EXTRA HARCAMALAR

ÖNEMLİ BİLGİLER

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)


ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.


Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

Konsept Özellikleri

Konum

ereğli ayrancı mut ermenek karaman çumra konya

Harita Bilgisi

https://goo.gl/maps/zi4ZeHySkgvDhhvx8

Size Özel Teklif

176₺ 185₺

Rezervasyon Yap

Tur Bilgisi

  • Başladığı Yer : ereğli ayrancı mut ermenek karaman çumra konya
  • Tur : ESKİŞEHİR VE ODUN PAZARI TURU
  • Tarih : 12.06.2021

Tur Programı Yazdır

Sosyal Medyada Paylaş

Bilgi & Rezervasyon Hattı

Hemen Arayın

0 850 304 42 23

0 338 212 01 93

0 542 512 42 23

Copyrights © 2019 Ramazan Ayhan Turizm. All Rights Reserved