EGE VE AKDENİZ TURU

Başlangıç Tarihi : 01.01.2022 (4 GECE 5 GÜN)

Foto Galeri

EGE VE AKDENİZ TURU

EGE VE AKDENİZ TURU

  • 1 GÜN :      İZMİR-KORDON-SAAT KULESİ – KONAK MEYDANI-ÇEŞME –ILICA PLAJI-ALAÇATI-KUŞADASI - ŞİRİNCE - SELÇUK - MERYEM ANA EVİ - EFES ANTİK KENTİ - HERAKLES KAPISI - PARLEMENTO BİNASI HADRİAN TAPINAĞI

Sabah kahvaltı sonrası gezimize panoramik rehberimizin anlatımı ile  izmir konak meydanı,kordon ,aat kulesi,hükümet konağı sonrası  egenin incisi çeşme ye doğru hareket ediyoruz.çeşmede ilk olarak çeşme kalesini geziyoruz.kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinleyerek bilgi sahibi olduktan sonra 1528 yılında KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN  tarafından yaptırılan kervansarayı geziyoruz.çeşme gezimiz sonrası plajı ile ünlü ılıca ya doğru yol alıyoruz.burada özel bir plajda yüzme molası ( havlu,şezlong,şemsiye extra ) sonrası  alaçatıya hareket ediyoruz.burada (serbest zaman) yerel ürünlerden hediyelik alışverişi yapabilir ılıca sokaklarını dolaşabilirsiniz.buradaki gezimizi tamamladıktan sonra tarihi boyunca uygarlık, bilim, kültür ve sanat alanlarında her zaman önemli rol oynamış Efes Antik Kenti’ni yukardan başlayıp aşağıya doğru gezmeye başlıyoruz. Magnesia Kapısı’ndan giriş yaparak, Odeon, Mısır tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağı, Belediye Sarayı, Domitian Tapınağı, Zafer Tanrıçası Nike kabartması ve Memnius Anıtı’nı görüp, Zafer Kapısı’ndan geçerek, Kuretler Caddesi’nde yürümeye devam ediyoruz. Bu caddede Skolastika Hamamları, yamaç evleri, Trojan Çeşmesi, Hadrian Tağınağı, Latrina, Aşk Evi, Celcius Kütüphanesi, ticaret Agorasını, görüp Sütunlu Mermer Cadde üzerinden ilerleyerek tarihin ilk bilboard'unu görüp, görkemli Efes Antik Tiyatrosu'nu da gezip ardından İmparator Arcadian tarafından ışıklandırılan Liman Caddesi’nden Selçuk Kapısı’na ulaşıyoruz. Daha sonra İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını St. Jean (Yuhanna) ile birlikte geçirdiğine inanılan kilisenin bulunduğu Bülbül Dağı’na hareket ediyoruz. Hristiyanlar için hac yeri olarak kabul edilen Meryem Ana Kilisesi ve Evi’ni ziyaret edip bahçesinde bulunan Kutsal Çeşme ve Dilek Duvarları’nı da gezip, Yedi Uyurlar mağarasına gidiyoruz. Daha sonra Ayasuluk Tepesinde yer alan Bizans imparatoru Justunyen’in M.S.6. yüzyılda St. Jean adına yaptırdığı St. Jean Bazilikası’nı, Türk mimarlık tarihinin Anadolu beylikleri dönemine ait en eski ve gösterişli eserlerinden biri olan İsabey Camisi’ni geziyoruz, Son olarak tarihi evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, çocukluğunun bir kısmını Şirince'de geçiren Yunanlı yazar Dido Sotiroyo, Benden Selam Söyle Anadolu”ya adlı eserinde “Bu yeryüzünde cennet diye bir şey varsa, bizim Kırkıca (Şirince) o cennettin bir parçası olsa gerekti''dediği Şirince Köyü'ndeyiz. Köyü bir uçtan bir uca gezdikten sonra, otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

SABAH KAHVALTI :  tesiste alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEK : restaurantta alınacak olup  extradır.

AKŞAM YEMEK : otelimzde alınacak olup tur ücretine dahildir.

  • 2.GÜN :     GÖKOVA KÖRFEZİ, AZMAK ÇAYI, GÖKOVA MAVİ YOLCULUK TEKNE TURU, SEDİR ADASI, AKYAKA- LACİVERT KOY - GELİBOLU ADASI –İNCEKUM –SUALTI MAĞARALARI – YÜZME MOLALARI  - KLEOPATRA PLAJI

Değerli misafirlerimiz, sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Ege Bölgesi’nin en özel körfezi olan Gökova’ya hareket ediyoruz. Azmak Çayı kenarında vereceğimiz kısa bir molanın ardından Gökova Tekne Turumuza ( Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na hareket ediyoruz.Sedir Adası’nda bulunan Kleopatra Plajı’nda verilen yüzme ve gezi molasının ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

SABAH KAHVALTI : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEK : restaurantta alınacak olup extradır.

AKŞAM YEMEK : otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.

  • 3.GÜN :   SELİMİYE KÖYÜ – KIZKUMU PLAJI - DATÇA - ESKİ DATÇA - CAN YÜCEL EVİ - YÜZME MOLALARI

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından ilk olarak Selimiye Köyü’ne gidiyoruz. Vereceğimiz gezi molası sonrası Orhaniye sahillerinde yer alan Kızkumu Plajı’na ulaşıyor ve yüzme molası veriyoruz. Ardından son yılların gözdesi Datça ya doğru yola çıkıyoruz. Ege ve Akdeniz’i aynı anda görerek yapacağımız bir yolculukla, Balıkaşıran Mevkiini de geçerek yarımada Datça’ya ulaşıyoruz. Tarihi Rum evlerini bir arada göreceğimiz ve Can YÜCEL’in evininde bulunduğu tarihi eski Datça’da vereceğimiz serbest zamanda dileyenlerle Muhtar Orhan’ın kahvesinde soluklanıyoruz. Aracımıza yeniden binerek Datça’nın yeni merkezine ulaşıyor, burada kordonu, liman kısmını kısa bir yürüyüşle geziyor, Kumluk plajında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler bu serbest zamanda Datça çarşısını hem gezip hem de meşhur bal ve bademlerini küçük yöresel dükkanlarda tadıp, alışverişlerini de yapabilirler. Gezilerimiz ve yüzme molalarımızın ardından otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.Akşam yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz ile gece turuna çıkıyoruz.(Ekstra)

SABAH KAHVALTISI: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ: Datça’da serbest menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

AKŞAM YEMEĞİ: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

  • 4.GÜN :   ÖLÜDENİZ - KAYA KÖY - DENİZ VE PLAJ MOLASI

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, fethiyenin 8 k güneyinde bulunan antik dönemde karmylassos olarak bilinen kayaköyünün o eşsiz tarihini ve güzelliğini rehberimizin anlatımlarını dinleyerek buradaki gezimiz sonrası aracımız ile muğlanın fethiye ilçesine bağlı turizm cenneti ölüdenize doğru yola çıkıyoruz. Ayrıca Ölüdeniz muhteşem denizinden dolayı en iyi deniz ödülünü almıştır. Doğa harikası olan bu belde her yıl binlerce yerli ve yabancı turist çekmektedir. Her yıl gelişen tatil beldesi deniziyle, incecik kumuyla, eşsiz plajları birçok gezgin ve tatilciler tarafından tercih edilmektedir.Muğla Ölüdeniz beldesinde geçmiş zamanlarda Likya Uygarlığı hakimdi. Dolayısıyla bu belde birçok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır. Likyalılar tarafından güneş diyarı olarak adlandırılan belde Teke yarımadasında bulunmaktadır.yüzme molaları sonrası konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

SABAH KAHVALTISI : otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEK : tekne de  extra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEK : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.

  • 5.GÜN  OLİMPOS – ADRASAN – ANTALYA – KALE İÇİ

şimdinin dünyaca ünlü ağaç evleriyle meşhur Olympos’a ulaşıyoruz. Olympos Antik Kenti’ne girdikten sonra, kente ait tarihi kalıntıların içinden yaklaşık olarak yirmi dakika yürüyerek Olympos Plajı’na ulaşıyoruz. Cilalanmış çakıl taşları ve berrak suyu ile meşhur bu şirin plajda yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından Çıralı Plajı’na geçiyoruz. Olympos sahilinin devamı olan bu plajda akan dereler sebebiyle deniz suyu biraz serin. Ayrıca caretta caretta cinsi kaplumbağaların da yuvalama noktası. Vereceğimiz mola esnasında dileyen misafirlerimiz çevreyi de keşfe çıkabilirler. Ardından son durağımız Adrasan Koyu olacak. Likya yürüyüş yolu üzerinde olan bu koy, yaklaşık olarak iki kilometre uzunluğunda bir plaja sahiptir. Manzarasına doyamayacağımız bu koyda vereceğimiz yüzme molası sonrası aracımızla buluşup  Antalya istikametine doğru yol alıyor ve burada kale içi mevkiinde serbest zaman sonrası turumuzu sonlandırıp karaman a doğru yola çıkıyoruz.

Dikkat : bu gece otel konaklamalaması yoktur.

SABAH KAHVALTI : otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.

ÖĞLE YEMEK :  restaurantta alınacak olup extradır.

AKŞAM YEMEK : yol üstü tesiste alınacak olup misafirimize aittir.

 

Dikkat : hava şartları göz önünde bulundurularak tur güzergahında acente ve rehber turu aksatmayacak şekilde rota değişikliği yapabilme yetkisine sahiptir.

Müze kart almak isteyen misafirlerimiz önceden acenta yetkilisine 1 hafta   öncesi  kimlik ile beraber kayıt yaptırmaları rica olunur.

Not : misafirlerimizin yanlarında plaj malzemeleri ,terlik ,yürüyüş ayakkabısı,kulaklık,fotoğraf makinesi kamera  ve şarj aletinizi almanız tavsiyemizdir.

 

Dahil olan hizmetler                                                                                              dahil olmayan hizmetler

*4 gece otel konaklama                                                                                      *tüm öğle yemekler

*sabah kahvaltılar                                                                                                 *extra harcamalar

*Akşam yemekler                                                                                                 *müze ve ören yeri girişleri

*zorunlu seyahat sigortası                                                                                     *gökova tekne turu

*profesyonel rehberlik hizmeti 

*araç içi ikramlar

*araç milli park girişleri ve otoparklar

Genel Şartlar

ÖNEMLİ BİLGİLER

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)


ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.


Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

Tur Tarihleri ve Fiyatlar


Tarih
Yetişkin Kişi Başı
Bebek (2-6)
Çocuk (6-11)

Konsept Özellikleri

Konum

KARAMAN / KONYA

Harita Bilgisi

https://goo.gl/maps/wCV3JbQmGxvoF3Lt6

Tur Fiyatı

0 ₺

Rezervasyon Yap

Hızlı Rezervasyon

Tarih
Yetişkin
Çocuk
Bebek
Tur Fiyatı
0
TL

Tur Bilgisi

  • Başladığı Yer : KARAMAN / KONYA
  • Tur : EGE VE AKDENİZ TURU
  • Tarih : 01.01.2022

Tur Programı Yazdır

Sosyal Medyada Paylaş

Bilgi & Rezervasyon Hattı

Hemen Arayın

0 850 304 42 23

0 338 212 01 93

0 542 512 42 23

Copyrights © 2019 Ramazan Ayhan Turizm. All Rights Reserved