DOĞU KARADENİZ TURU 5GECE KONAKLAMALI (BATUM DAHİL)

Başlangıç Tarihi : 19.08.2022 (5 GECE 6 GÜN)

Foto Galeri

DOĞU KARADENİZ TURU 5GECE KONAKLAMALI (BATUM DAHİL)

DOĞU KARADENİZ TURU 5GECE KONAKLAMALI (BATUM DAHİL)

DOĞU KARADENİZ

SİNOP - SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON – RİZE – AMASYA - BATUM

19 – 25 AĞUSTOS 2022 (6 GECE/6 GÜN)

Hareket Tarih ve Saatleri

HAREKET: 19 AĞUSTOS  2022

Siz değerli misafirlerimizle Karaman Aktekke Meydanı 20:00 - Konya Devlet Tiyatrosu önünde buluşarak saat 23.00’de Kırıkkale – Kastamonu – Boyabat güzergâhını takip ederek Sinop’a hareket ediyoruz.

 

1.GÜN:  20 AĞUSTOS  2022         SİNOP – SAMSUN - FATSA

Yol güzergahında alacağımız sabah kahvaltısının ardından Orta Karadeniz’de önemli bir liman şehri olan Sinop’a ulaşıyoruz, Yemyeşil ormanı, rengârenk çiçekleri ile bir nehir gibi kara içine giren ve dünyanın nadir coğrafi oluşumları arasında yer alan Hamsilos Fiyordu ile gezimize başlıyoruz. Hamsilos Tabiat Parkı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrası Tarihi Sinop Cezaevi’ni  görüyoruz. Sinop gezimiz sonrasında Samsun’a ulaşıyoruz. İlk olarak Samsun Meydanında bulunan Atatürk Heykelini görüyoruz. Heykelin ilginç hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra Ardından Samsun Gazi Müzesi’ne geziyoruz. 1902 yılında Mantika Palas adıyla otel olarak açılan, I. Dünya Savaşı sonrasında kapatılan ve sonunda 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a geleceği haberiyle çok kısa sürede hazırlanarak emrine verilen konak, daha sonraları Atatürk’ün Evi olacaktır ve Ulu Önder bu konakta 3 kez konaklayacaktır. Bu güzel konağı gezip Atamızı yâd ettikten sonra kısa bir yürüyüşle Bandırma Vapuru (Maket) ulaşıyoruz. Bandırma Vapuru’nu gördükten sonra Ünye’ye hareket ediyoruz. Ünye’de kısa bir serbest zaman sonrasında Fatsa'ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

2.GÜN:  21 AĞUSTOS  2022         BOZTEPE – ORDU – GİRESUN – TRABZON

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ordu’ya varıyoruz. Burada teleferik ile yaklaşık 500 mt yükseklikteki Boztepe çıkıyor ve Ordu şehrini fotoğraflıyoruz. Gezimizin ardından Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun’da kale gezimizin ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Kayabaşı Yaylasına transfer oluyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

3.GÜN: 22 AĞUSTOS 2022          TRABZON – RİZE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Trabzon’da İstanbul’daki Ayasofya’dan esinlenerek yapılmış 700 yıllık, ülkemizdeki en iyi korunmuş kiliselerden biri olan K. Ayasofya Müzesini (Cami)  ve Soğuksu tepesindeki Atatürk köşkünü gezdikten sonra Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan çay fabrikasına uğruyoruz. Çay fabrikasında; dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görüyoruz. Çay fabrikasında yapacağımız alışveriş sonrasında yine yol güzergâhımızda bulunan Sürmene de bıçağın yapılışını dinledikten sonra Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl etrafında kısa bir yürüyüş yaparak Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Çaykara’da otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 

4. GÜN: 23 AĞUSTOS  2022     BATUM  (KARAGÖL)

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerinin hemen sonrasında sırasıyla; Medea Alanı, Batum Bulvarı, Tiyatro Meydanı, Avrupa Meydanı ve Orta Cami’yi geziyor panoramik olarak Alfabe Kulesi’ni görüyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrası belirtilen saatte buluşup, Sarp Sınır Kapısı’na geri dönüyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

5.GÜN: 24 AĞUSTOS  2022     AYDER YAYLASI -  TRABZON  -  FATSA

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. 1300 mt. Yükseklikteki Türkiye’nin en meşhur yaylasına Hala Deresini takip ederek çıkıyoruz. Kısa bir yürüyüş molası sonrası ve Ayder yaylasında geçireceğimiz keyifli zamanın ardından Kaçkar Dağları’nın eteklerinde doğanın eşsiz manzaralardan biri olan Gelin Tülü Şelalesi’nin büyüleyici güzelliğini gördükten sonra Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kaçkar dağlarının Karadeniz’e bakan yamaçlarından akan derelerin birleşmesi ile oluşan Fırtına deresi kenarında vereceğimiz mola sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol güzergahında Rize bezleri Fabrika satış mağazasına uğruyoruz.  Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nı görüyoruz. Sümela gezimizin ardından Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 

6.GÜN: 25 AĞUSTOS  2022     FATSA– AMASYA – KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Amasya’ya hareket ediyoruz. Elması ve Şehzadeleri ile ünlü olan Amasya gezimizde Şehzadeler Müzesi, Saat Kulesi, Su boyu evleri ve Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanallarını gördükten sonra  Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Konya'ya varıyoruz.

Genel Şartlar

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYATI                            : 4000 TL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI TAKSİTLİ FİYATI           : 4500 TL (4 taksit)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI                                                  : 1000 TL

0-2 YAŞ  KOLTUK ALINMAZ İSE                                    : ÜCRETSİZ     

0-6 yaş                                                                              :1200

7-12 YAŞ                                                                           :  2400 TL

(ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERLİDİR)

                                             
FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* 5 Gece Belirtilen Otellerde veya Yayla Evlerinde Konaklama

* 6 Sabah Kahvaltısı

* 5 Akşam yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Zorunlu Seyahat Sigortası 

* Ulaşım

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 

* Tüm Kişisel Harcamalar

* Öğle yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Otel Ekstraları

* Ordu/ Boztepe teleferik ücretleri

* Yurt Dışı Çıkış Pulu  (150 TL)

* Batum için PCR testi istenirse ; test ücreti

* Borçka Karagöl gezisi (Batum’a gitmek istemeyen misafirlerimiz için düzenlenecektir. En az 10 kişi katılımı ile gerçekleşir. )

 

NOT:

Tur programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde tur rehberi gerektiğinde değişiklik yapabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda sorumluluk yoktur.

Batum’a gitmeyen veya geçmeyen misafirlerimiz için herhangi bir iade yapılmamaktadır.

Batum’a yeni tip kimlikle giriş yapılabilir. Kapıda giriş çıkış belgesi tanzim edilecektir. Bebekler de dahil olmak üzere tüm kimliklerde fotoğraf zorunluluğu vardır. 7 yaş ve üstü tüm yolcular yurt dışı çıkış pulu almak zorundadır. 18 yaş altı çocuklar için ; anne veya babasından biri yanında değilse noterden muvafakatname alınması gerekir. 15 Haziran 2022 tarihi itibariyle aşı veya PCR testi zorunluluğu kaldırılmıştır.

ÖNEMLİ BİLGİLER

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)


ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.


Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

Tur Tarihleri ve Fiyatlar


Tarih
Yetişkin Kişi Başı
Bebek (2-6)
Çocuk (6-11)
01-09-2023
5.000,00 TRY
0,00 TRY
200,00 TRY

Konsept Özellikleri

Konum

KARAMAN EREĞLİ KONYA

Harita Bilgisi

https://goo.gl/maps/bY7ZQTAio2UhkSaJ6

Tur Fiyatı

0 ₺

Rezervasyon Yap

Hızlı Rezervasyon

Tarih
Yetişkin
Çocuk
Bebek
Tur Fiyatı
0
TL

Tur Bilgisi

  • Başladığı Yer : KARAMAN EREĞLİ KONYA
  • Tur : DOĞU KARADENİZ TURU 5GECE KONAKLAMALI (BATUM DAHİL)
  • Tarih : 19.08.2022

Tur Programı Yazdır

Sosyal Medyada Paylaş

Bilgi & Rezervasyon Hattı

Hemen Arayın

0 850 304 42 23

0 338 212 01 93

0 542 512 42 23

Copyrights © 2019 Ramazan Ayhan Turizm. All Rights Reserved