İSTANBUL VE ADALAR 1 GECE KONAKLAMALI

Başlangıç Tarihi : 30.11.-0001 (1 GECE)

Foto Galeri

İSTANBUL VE ADALAR 1 GECE KONAKLAMALI

İSTANBUL VE ADALAR 1 GECE KONAKLAMALI

İSTANBUL

Tur Günü Akşamı Saat: 20.00'da Karaman imamı azam camii önünden Hareket Ediyoruz.
Karaman,dan Acentamıza Ait Lüx Donanımlı Otobüsümüz ve Alanında Deneyimli Profesyonel Kaptanlarımızın Konforlu Sürüşü İle Hareket Edip, Ilgın-Akşehir-Eskişehir-Bozüyük-Adapazarı Üzeri İstanbul'a  Ulaşıp 2 Günlük Proğramımız Başlayacaktır. Yolculuğumuz Esnasında Aracımızda Açık Büfe İkramlAracımızda Açık Büfe İkramlarımız Sürekli Araç Görevlisi Tarafından Dağıtılacak ve  45'er Dakika Olmak Üzere İki Uzun Mola ve Her 2 Saatte Bir 20 Dakikalık Önceden Tespit Ettiğimiz Dinlenme Tesislerinde Molalar Verilerek Rahat ve Konforlu Yolculuk Yapmanız Sağlanacaktır.

1.GÜN
[İstanbul]

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Çamlıca Camii ziyaretiyle turumuz başlıyor.

Ardından da Çamlıca Tepsi Seyir terasında İstanbul’u izliyoruz.

İstanbul’un en güzel ve büyüleyici yerlerinden birisi konumunda Olan Üsküdarda toplu fotoğraf aldıktan sonra serbest zaman verilmektedir.

Serbest zamanın ardından Otobüsteki yerlerimizi alıp Anadolu Yakasında bulunan Kartal Gişelerinden Adalara geçmek için feribot kullanmaktayız. 

İlk olarak Büyükada ziyareti ile turumuz başlıyor. 

İstanbul Adalar ilçesinin merkezi ve aynı zamanda karaya en uzak olanı olan Büyükada, Bizans dönemindeki prenslerin sürgün yeri olmuş.

Büyükada, tarihi iskelesi, büyük çarşı meydanı, çay bahçeleri, cafeleri, midye tavacıları ve meşhur balık lokantalarıyla ziyaretçilerini son derece keyifli bir atmosfer içinde karşılıyor.

Malum olduğu üzere yüzlerce atın ölümü ile sonuçlanan hastalık sonrasında Adalar’da faytonlar yasaklandı ve artık ada turları Ağustos 2020’den itibaren elektrikli araçlar ile yapılıyor.

Adalar’da toplamda 40 adet 13 kişilik ve 20 adet 3 kişilik elektrik araç hizmet veriyor. Bu araçlar maksimum 25 kilometre hız yapabiliyor.

Adaya geldiğinizde iskeleden çarşıya doğru gittiğinizde hemen hemen her tarafta bisiklet kiralama yeri bulabilirsiniz.

Büyükada turumuzdan sonra tekrar feribotlara binerek Heybeliada ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

Heybeliada Prens adalarının en yeşili ve 2. Büyük adasıdır.

Heybeliada, sokaklarında tarihin izlerine rastlayacağınız, denizin ve doğanın tadını çıkarıp aslında İstanbul sınırları içerisindeyken bile İstanbul’da değilmişsiniz gibi hissedeceğiniz yerlerden.

Heybeliada turumuzu da bitirdikten sonra Kartal gişesinde bekleyen otobüsümüze doğru geçip ardından Otelimize varıyoruz.

Konaklama yapılacak otelimiz MACİTY HOTEL Maltepe bölgesinde olup şehir otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz. 

2.GÜN  
[İstanbul]

sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak Ayasofya Camiiyi ziyaret ederek turumuza başıyoruz. Bilindiği üzere Ayasofya Klisesi veya Müzesi olarak bilinen Ayasofya camii yıllara tanıklık yapmış bir camidir. Türkiye ve İstanbul’da en çok ziyaret edilen müzeler arasında 1. sırada (İbadete tekrar açılmadan önce) yer alan Ayasofya müzesi (Ayasofya Cami) yıllara meydan okuyan ve dünya üzerinde iki büyük din için önemli bir yapı. İstanbul’un Bizans Döneminden günümüze gelmeyi başaran en önemli anıtı şüphesiz dünyanın sekizinci harikası olarak gösterilen ve Bizans’ın en görkemli eseri olan Ayasofya’dır. Konstantin ile birlikte Bizans İstanbuluna en önemli katkıları sağlayan İmparator Justirianus’un eseri olan Ayasofya, boyutuyla ve görkemiyle yüzyıllarca dünyanın en abidevi yapısı olarak kalmıştır. İstanbul’un geçirdiği yangın, deprem gibi birçok felakete de göğüs gererek günümüze değin ulaşmayı başarmıştır.  

Ayasofya Camii’nin tam karşısında bulunan Sultan Ahmet Camii de  Türkiye’nin ve belki de Dünya’nın en özel camilerinden birisi. İhtişamı, tarihi, sahip olduğu ince detayları ile İstanbul’da kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında belki de ilk sıralarda.

Ardında Emin Önüne geçerek Mısır çarşısını ziyaret ediyoruz.

Mısır Çarşısı, Eminönü`nde Yeni Camii`nin arkasında ve Çiçek Pazarı`nın yanındadır. İstanbul`un en eski kapalı çarşılarından olan Mısır Çarşısı, aslında Yeni Cami’nin yapılışı sırasında bu camiye gelir getirmek amacıyla inşa ettirilmiştir. Sultan III. Murat’ın annesi olan Safiye Sultan tarafından 10 Muharrem 1006 (1597) tarihinde başlatılan inşaat uzun bir duraklamadan sonra Sultan IV. Mehmet’in annesi Hatice Turhan Sultan tarafından tamamlattırılmıştır.

 

MISIR ÇARŞISI'NDA NELER VAR?

Porselen, Şekerleme, Seramik, Tekstil, Altın ve Gümüş, Baharat, Bitki Çayı, Esans, Gıda, Kurutulmuş Meyve, Kuruyemiş, Paşmina ve Lokum gibi ürünlere çarşıda ulaşabilirsiniz.

Mısır çarşısında verilen serbest zamanın ardından Boğazda tekne turumuzu yapmak için Eminönü sahiline geçip oradan sadece tur misafirlerimizin katılabileceği tekneye geçiyoruz.

Tekne turumuz 1 saat boyunca müzik eşliğinde gerçekleştikten sonra Karaköy iskelesinde iniyoruz. Oradan Önce Galata kulesine ardından taksim ve istiklal caddesine geçiyoruz. Burada tur programımıza göre serbest zaman verilecektir. Minimum 2 saat …

Galata Kulesi
Günümüzdeki isminin kökenininse Yunancada “Süt” anlamına gelen “Gala” kelimesinden türetildiği konusunda yaygın bir inanış hâkim.

Kulenin bir zamanlar gözlem amacıyla kullanılan terası, günümüzde de varlığını korumaya devam ediyor. Bu sayede ziyaretçiler, panoramik İstanbul manzarasının tadını doyasıya çıkarma fırsatı yakalıyor.

Tabii manzarayı keyif alarak seyretmek ve sakin bir atmosferde bol bol fotoğraf çekebilmek için zamanlamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Verilen serbest zamanın ardından aracımıza geçip Üsküdar merkeze doğru hareket ediyoruz.

İlk olarak Lamartine  dediği gibi ‘’Dünyaya son kere bakacaksın deseler, bu bakışı İstanbul’un Çamlıca’sından isterdim.’’ Sözünden esinlenerek Çamlıca tepesine çıkıp İstanbul’u buradan daha iyi şekilde görebiliyoruz.

 

Turumuzu İstiklal Caddesinde verdiğimiz son serbest zamanın ardından Şişhane Metrosu önünde toplanıyoruz. Ardından aracımıza geçerek Konya’ya doğru hareket ediyoruz.

Genel Şartlar

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

2 Sabah Kahvaltısı

1 Akşam Yemeği

1 Gece Konaklama

Ulaşım ve Profesyonel Rehber Hizmeti


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

Adalar Feribot Ücreti

Öğle Yemekleri

Tekne Turu

ÖNEMLİ BİLGİLER

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)


ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.


Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi Kültür Turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

Tur Tarihleri ve Fiyatlar


Tarih
Yetişkin Kişi Başı
Bebek (2-6)
Çocuk (6-11)

Konsept Özellikleri

Konum

KARAMAN KONYA

Harita Bilgisi

Tur Fiyatı

3250 ₺

Rezervasyon Yap

Hızlı Rezervasyon

Tarih
Yetişkin
Çocuk
Bebek
Tur Fiyatı
0
TL

Tur Bilgisi

  • Başladığı Yer : KARAMAN KONYA
  • Tur : İSTANBUL VE ADALAR 1 GECE KONAKLAMALI
  • Tarih : 30.11.-0001

Tur Programı Yazdır

Tur Kategori

Sosyal Medyada Paylaş

Bilgi & Rezervasyon Hattı

Hemen Arayın

0 850 304 42 23

0 338 212 01 93

0 542 512 42 23

Copyrights © 2019 Ramazan Ayhan Turizm. All Rights Reserved